FAQ

UWAGA !!!
Działania podjęte w związku z luką bezpieczeństwa w niektórych routerach WiFi

  • Sprawdzamy rouery naszych Klientów czy są podatne na zagrożenia wynikające z opublikowanej luki,
  • Blokujemy ruch wychodzący do fałszywych adresów DNS z naszej sieci,
  • Kontaktujemy się na bieżąco z naszymi Klientami u których zdjagnozowaliśmy występowanie problemu i uzgadniamy rozwiązania umożliwiające zażegnanie niebezpieczeństwa,

Zanim zgłosisz awarię jeśli to jest możliwe prosimy:

  • odłącz od zasilania na 2 minuty wszystkie urządzenia sieciowe takie jak router czy switch,
  • odłącz od zasilania na 2 minuty komputer,
  • sprawdź stan i konfigurację karty sieciowej i połączenia sieciowego w komputerze,
  • sprawdź konfigurację programów antywirusowych, firewalli oraz przeglądarek internetowych.
Jeśli te działania nie przyniosły rezultatu, skontaktuj się z nami.

Jak mogę sprawdzić dostępność usług FajnyNet?

Uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza na stronie, wyrażając swoje zainteresowanie naszymi usługami w konkretnej lokalizacji. W odpowiedzi otrzymacie Państwo informację czy istnieją odpowiednie ku temu warunki techniczne.

Czy można korzystać z usług innego operatora usług telekomunikacyjnych i jednocześnie zamówić Internet w sieci FajnyNet?

Tak, jeśli tylko mieszkasz w zasięgu sieci FajnyNet, możesz skorzystać z naszych usług, nie rezygnując z usług obecnego operatora.

Jak przebiega proces instalacji usługi FajnyNet KABEL (FastEthernet)?

Instalacja usługi FajnyNet polega na doprowadzeniu przez technika przewodu ethernetowego w pobliże komputera/routera. Po podłączeniu komputera/routera do sieci FajnyNet technik przeprowadza aktywację nowego komputera/routera w systemie zarządzającym i można rozpocząć korzystanie z dostępu do Internetu.

Jak przebiega proces instalacji usługi FajnyNet RADIO (FWA)?

Instalacja usługi FajnyNet polega na zainstalowaniu przez technika (najczęściej na dachu) abonenckiej stacji radiowej i doprowadzeniu od niej przewodu ethernetowego w pobliże komputera. Po podłączeniu komputera/routera do sieci FajnyNet technik przeprowadza aktywację nowego komputera/routera w systemie zarządzającym i można rozpocząć korzystanie z dostępu do Internetu. Nie należy mylić tej usługi z dostępęm typu WiFi!

W jaki sposób sprawdzić prędkość usług FajnyNet

Najprostszym sposobem jest wejście na stronę Testera na górnej mapce wybranie punktu do którego chcemy zmierzyć prędkość i kliknięciu "Testuj" W wyniku pomiaru podawane są trzy parametry:
- Ping - To czas (ms) w którym pakiet testowy wysłany z Państwa komputera dotał do punktu docelowego oraz z niego powrócił.
- Download - To prędkość pobierania danych z serwera testowego.
- Upload - to prędkość wysyłania danych do serwera testowego.

Czy prędkości usług FajnyNet Internet są gwarantowane?

Oferta standardowa obejmuje łącza umożliwiające osiąganie maksymalnych prędkości a nie prędkości gwarantowanych. Posiadamy w swojej ofercie również łącza z pasmem gwarantowanym przeznaczone do zastosowań profesjonalnych/komercyjnych. W takim przypadku prosimy o wysłanie do nas stosownego zapytania korzystając z niniejszego formularza. W odpowiedzi otrzymacie Państwo informację czy istnieją odpowiednie ku temu warunki techniczne oraz na jakich warunkach finansowych możemy świadczyć tego typu usługę o konkretnych zamawianych parametrach.

Z jakich usług dodatkowych mogę korzystać posiadając Internet w FajnyNet?

Aby zapoznać się z cennikiem usług dodatkowych.

Czy mogę podłączyć router i korzystać z Internetu FajnyNet na kilku komputerach jednocześnie w ramach jednego lokalu?

Tak istnieje taka możliwość i nie jest związana z dodatkowymi kosztami miesięcznymi. Należy jednak pamiętać o tym aby urządzenia, które są do tego niezbędne zostały w należyty sposób zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych. Jeśli chcesz aby nasz technik przeprowadził to we właściwy sposób prosimy o wysłanie zgłoszenia w tej sprawie. Tutaj możesz się zapoznać z cennikiem usług dodatkowych.

Czy instalator podłączy dwa komputery do Internetu?

W trakcie instalacji technik podłączy standardowo jeden komputer za pośrednictwem kabla ethernetowego. Podłączenie dwóch lub więcej komputerów do Internetu wymaga posiadania dodatkowego, odpowiednio skonfigurowanego urządzenia, tzw routera. Może równocześnie zaistnieć potrzeba wykonania dodatkowej instalacji kablowej w lokalu. Nasza oferta dodatkowa obejmuje również pomoc w tym zakresie. Prosimy aby zapoznać się z cennikiem usług dodatkowych.

Czy adres IP jest adresem stałym, czy zmiennym?

Adres IP w sieci FajnyNet jest adresem stałym przydzielanym dynamicznie przy każdym uruchomieniu komputera; za każdym razem jest on taki sam.

Czy adres IP jest adresem prywatnym, czy publicznym?

Adres IP w sieci FajnyNet jest adresem prywatnym. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego adresu IP publicznego. Prosimy aby zapoznać się z cennikiem usług dodatkowych.

Jaka jest prędkość wychodząca łącza?

Wszystkie łącza FajnyNet są łączami symetrycznymi co oznacza że prędkości wysyłania i pobierania danych są takie same.

Przydatne linki:
www.avast.com/index_pol.html
www.mks.com.pl/skaner/
Operatorem uslugi FajnyNet jest firma: MCG Jakub Skorek
webmaster@fajny.net.pl - uwagi do naszej strony internetowej
abuse@fajny.net.pl - zgłoś nadużycie w naszej sieci
Firma NIE korzysta ze środków
Unii Europejskiej oraz innych dotacji


Strony internetowe Planujesz wykonać stronę internetową?
Zapytaj nas o ofertę

Copyright 2009 - 2017 by MCG Jakub Skorek